Search here...
TOP
Podróżuje

Keukenhof – najpiękniejszy ogród świata!

Holandia nieustannie mnie uwodzi. Gościnność i serdeczność lokalersów, czystość, ogrom zieleni, kwiatów i oczywiście urokliwe wiatraki, które na żywo są jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach. No, może poza Amsterdamem, który rozczarował mnie na maxa – syf, odór moczu, ogrom petów pod nogami i pornografia na każdym rogu, w prawie każdej witrynie sklepowej? Tam na pewno nie wrócę! Ale jest wyjątkowe miejsce na holenderskiej mapie, które podbiło moje serce. Miejsce, do którego obiecałam sobie wracać każdej wiosny – przepiękne ogrody Keukenhof! I to właśnie tam chcę Was dziś zabrać w wirtualną podróż. Gotowi na prawdziwy festiwal kolorów? Let’s go!

Keukenhof – lokalizacja

Ogrody Keukenhof znajdują się w miejscowości Lisse, około 40 km od Amsterdamu i w podobnej odległości od Hagi. Z obu tych miast podobno można bezproblemowo dostać się komunikacją miejską, jednak my jechaliśmy samochodem, więc nie wypowiem się w temacie holenderskiego taboru. Co do samochodu to poza okropnymi korkami (środek wiosny + weekend + 20 stopni i bezchmurne niebo), dojazd jest bardzo dobry. Na miejscu jest ogromny parking (6 EUR/dobę), więc szukanie miejsca nie zajęło nam wiele czasu. I bardzo dobrze! Bo szkoda by było go tracić, gdy za bramą Keukenhof znajduje się?.

Istny raj!

Tak, zdecydowanie słowo ?raj? najlepiej odzwierciedla tę niebywałą ucztę dla oczu. Już po przekroczeniu progu Keukenhof wita nas ogromną multikolorową rabatą różnych odmian tulipanów, a co najważniejsze ? to dopiero początek! Bo z każdym krokiem będzie coraz piękniej! Ogród rozciąga się na powierzchni aż 32 ha i rozkwita 7 milionami kwiatów cebulowych (tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów), wiec na spacer przeznaczcie sobie co najmniej 4h i nie zapomnijcie przygotować pojemnej karty w aparacie! Tak jak ja? 🙁 Ech, dzięki Bogu żyjemy w dobie smartfonów, więc udało mi się zachować trochę kadrów z tego najpiękniejszego i największego ogrodu na świecie:

www.BetweenUs.pl


Ceny

Za wejście do ogrodu zapłaciliśmy 17 EUR/os. Dzieci do 3 r.ż. wchodzą za darmo, a od 4 do 17 r.ż. płacą 8 EUR. Parking kosztuje 6 EURza dobę. Aktualny cennik znajdziecie TUTAJ.

Kiedy jechać?

Najpiękniejszy festiwal kolorów i zapachów odbywa się mniej więcej od połowy marca do maja (w 2019 roku ogród jest czynny od 21 marca do 19 maja), jednak warto pamiętać o szczególnych atrakcjach i paradach przygotowywanych w parku. Najsłynniejsza i najbardziej efektowna parada ?Flower Parade? w 2019 roku odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Do ogrodu najlepiej wybrać się z samego rana (czynny jest od 8.00 do 19.30), gdyż im bliżej południa, tym większe natężenie ludzi na metr kwadratowy (najgorzej jest w godzinach 11.00 ? 14.00).

Pola tulipanów ? raj dla instagramerów
Przejeżdżając przez Lisse z każdej strony rozpościerają się kolorowe pola tylupanów. Tak, te znane i cęsto widziane na instagramowych kontach znanych blogerek. Niestety, jak na rasową instagramerkę przystało :P, nie było mi dane zrobienie sobie tam zdjęcia? Dlaczego? Bo moja naiwność jak zwykle mnie zgubiła. Myślałam, że jak przyjadę w słoneczną niedzielę, w samo południe, to po prostu wejdę sobie na takowe pole, zrobię zdjęcie (albo 189 zdjęć) i pochwalę się nim na Instagramie. Otóż nie, moi mili. Zanim wybierzecie się do Lisse, zarezerwujcie sobie ?wejściówkę? na takie pole, bo po pierwsze ? tylko na niewiele z nich można wejść, a po drugie ? kolejki są baaaardzo długie. Najszybciej i najpewniej zarezerwować sobie taką sesję u lokalnego fotografa ? to oni znają najlepsze foto?spoty, nie czekają w kolejkach (są umówieni na godzinę) i oczywiście zrobią Wam piękne zdjęcia. Cena za taką sesję to ok 100 EUR, możecie je zarezerwować np. TUTAJ


Samolotem do Holandii

A jak się dostać do Holandii? Najtaniej i najszybciej samolotem! Tanimi liniami, np. Ryanair, w terminie Parady Kwiatów, czyli 13 kwietnia, z Warszawy do Eindhoven dolecimy za bagatela 65 zł, a stamtąd najlepiej wypożyczyć samochód i dojechać autostradą A2 do Lisse (ok 140 km). 

No cóż, to chyba najważniejsze przydatne wskazówki jeśli chodzi o wyprawę do Keukenhof, jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub spostrzeżenia, dajcie znać w komentarzu! A, no i najważniejsze ? jak tylko macie wolny weekend/dzień, szukajcie tanich lotów i się nie zastanawiajcie! Jestem pewna, że Keukenhof Was zachwyci 🙂

«

»

1 COMMENT

  • Ania

    Jak to dobrze, że dzisiaj mówiłaś o blogu na IS, bo dzięki temu znalazłam ten wpis ❤️ w tym roku przez pandemię pewnie nie uda mi się tam pojechać ale w przyszłym będę na 100%. Jeszcze raz wielkie dzięki ❤️❤️

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram @veroni_que_
Please check your feed, the data was entered incorrectly.