Search here...
TOP
Inspiruje

Kalendarz Adwentowy – zadania, prezenty, lista do druku

Wielkimi krokami zbliża się najpiękniejszy miesiąc w roku… W telewizji wzruszają nas świąteczne reklamy, na sklepowych półkach roi się od dekoracji bożonarodzeniowych, a lada moment w radiu usłyszymy „Last Christmas” – najwyższy czas na przygotowanie Kalendarza Adwentowego!

Jak co roku, u nas w domu praktykujemy kalendarz zadaniowy dla całej rodziny. Wszak najpiękniejszym prezentem, jaki możemy sobie ofiarować, to wspólnie spędzony czas! Dlatego na każdy dzień zaplanowaliśmy zadanie, które wykonamy razem: Mama, Tata i Lenka.

Ale żeby nie było, że wszystkie dzieci mają „prezentki”, a nasza Lenka nie – do każdego zadania dodaliśmy upominek, związany oczywiście z wykonaniem danego zadania 🙂 Będziemy m.in. przygotowywać i wysyłać kartki świąteczne (moim zdaniem żaden sms i żaden mail nie da tyle radości co tradycyjna kartka z życzeniami), pisać list do św. Mikołaja (każdy z rodziny pisze swój list – tak, Mama i Tata też 😉 ), szukać najpiękniejszej choinki na pobliskich miejskich rynkach, czytać wspólnie „Świąteczne Opowieści” czy wreszcie jeść kolację pod choinką…. Jak ja kocham ten czas! Grudzień to zdecydowanie nasz miesiąc.

No dobra, ale do rzeczy – pewnie czekacie na konkrety, czyli listę zadań i kilka innych inspiracji lub gotowców 😉 A więc… voila! Wrzucam Wam do pobrania wszystkie nasze adwentowe zadania i pomysły na prezenty, gotowe szablony (np. papeterię na List do Mikołaja i od Niego) i wersje do własnej edycji. Proszę się częstować!

2021 rok, nasze zadania:

https://www.veroni-que.pl/wp-content/uploads/2021/11/zadania-2021.pdf

https://www.veroni-que.pl/wp-content/uploads/2021/11/zadanie-–-winietki-puste.pdf

A tak wygląda nasz Kalendarz Adwentowy (zrobiony samodzielnie z drewna). Instrukcję zrobienia takiego kalendarza – domku znajdziecie w wyróżnionych relacjach na moim Instagramie: @Veroni_Que_

«

»

3 COMMENTS

 • Natalia M&G

  Zawsze masz fenomenalne pomysły!! Brawo 💚

  • Veroni Que
   AUTHOR

   Dziękuję! Oby się długo nie skończyły 😉 ! ♥️ ♥️ ♥️

 • Sandra

  Jesteś cudowna i masz wspaniałe pomysły. Dziękuję

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram @veroni_que_
Please check your feed, the data was entered incorrectly.