Search here...
TOP
Gotuje

Mus z pieczonej dyni

Mus z dyni to podstawa do wielu jesiennych dań – na jego bazie przygotowuję krem z dyni, pierogi, gnocchi, sernik z dyni, kawę Pumpkin Latte i wiele innych pysznych dań. Jest bardzo prosty w przygotowaniu, a do tego można go mrozić lub pasteryzować, dzięki czemu możemy korzystać z dobrodziejstw dyni cały rok. 

i wiele innych pysznych dań. Jest bardzo prosty w przygotowaniu, a do tego można go mrozić lub pasteryzować, dzięki czemu możemy korzystać z dobrodziejstw dyni cały rok. 

Do przygotowania musu polecam Wam odmianę dyni hokkaido – moim zdaniem to najpyszniejsza odmiana, posiadająca najwięcej witamin i zdrowotnych właściwości, a do tego wszystkiego to jedyna dynia, której nie trzeba obierać J

Przygotowanie:

Dynię umyć, pokroić na półksiężyce i wydrążyć środek z pestkami. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec do miękkości (hokkaido ok 40 min) w piekarniku rozgrzanym do 180 st. (góra–dół).

Po upieczeniu wyjąć z piekarnika i poczekać aż dynia ostygnie. Jeśli mamy dynię hokkaido, to wszystko blendujemy i mus jest gotowy. Jeśli zaś mamy inną odmianę dyni – należy na tym etapie łyżką oddzielić miąższ od skóry i zblendować sam miąższ. 

Tak przygotowany mus można zamrozić, pasteryzować w słoiczkach lub przechowywać w lodówce do 5 dni. 

Przykładowe dania na bazie musu:

Krem z pieczonej dyni

Jesienna kawa Pumpkin Latte

Więcej inspiracji na jesienne dania znajdziecie na moim kulinarnym profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/instagotowanie/

«

»

1 COMMENT

  • Ania

    Robiłam , pycha i zupka tak samo 😊

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram @veroni_que_
Please check your feed, the data was entered incorrectly.